O lidech - Aktuální sestava

Marek Zienert
S muzikou začínal ve folk a country kapelách, kdy docházel na lekce kytary (Hudební rocková škola COME TO JAME v Praze - žánr: Blues, Jazz). Díky tomu se dostává (r.1996) k hudební formaci "zasloužilých pražských umělců" hrající tradiční jazz - Dixieland, kde hrál nejprve na kytaru a poté se začal zajímat o hru a techniku hry na 4-str. tenorové banjo. A právě styl hry na 4-str. banjo ho velice zaujal také v irské hudbě! O dva roky později zakládá novou formaci kapely, hrající irskou tradiční hudbu - SHANNON. Kromě banja a bouzouki, se v poslední době zajímá i o hru na irské loketní dudy - Uilleann pipes. Zároveň se skupinou Shannon působil i v dalších kapelách podobného žánru, pohybujících se na pražské hudební scéně, se kterými hrál na kytaru v irském ladění DADGAD. Jeho oblíbený interpret je Seamus Egan.

Martin Penič
Vyhlášen jedním z nejlepších flétnistů ročníku - Willie Clancy Summer School 2002 v irském Miltown Malbay, na irské píšťaly - Whistle a Low Whistle. S hrou na flétnu se začal seznamovat už v ranném věku čtyř let. O nékolik let později přechází ze zobcové flétny na flétnu příčnou, kterou toho času studuje v Moskvě, kam ho osud zavál spolu s rodiči. Po návratu zpět do české republiky se stává členem sdružení lidových tanců Vycpálkovci a flétnového kvarteta, díky nimž se rozjel po celé Evropě. Irské melodie hraje s citem, který se nejvíce projevuje v celkových aranžích hrané melodie, se svými charakteristickými až jazzovými vyhrávkami. Jeho druhým nástrojem je saxofon, na který vaří v několika pražských rock n`roll bandech. Oblíbený interpret je Michael McGoldrick!

Antonín Janák
S muzikou začal již v útlém věku, na školní lavici, kdy šikanoval své okolí neustálým vyťukáváním různých rytmů a zkoumáním zvuků. Ve školním věku na něm byla zaznamenána snaha o převýchovu v podobě několikaleté hry na piano. Úspěch této akce se zdá být sporným, z neznámého důvodu má stále bezmeznou touhu oblažovat své okolí plácáním čímkoliv do čehokoliv. V roce 1999 se poprvé setkává s irským svislým bubnem (Bodhrán) a následně odlétá do Irska, aby se zde lépe seznámil se způsobem hry na tento nástroj. Na bodhrán hraje převážně "top end" stylem, který dává maximální melodický rozsah nástroje. Bez ustání se snaží zdokonalovat svou techniku, aby dosáhl technické úrovně hráčů jako jsou John Joe Kelly či Eamon Murray. Ve skupině Shannon hraje v roce 2002 a po pauze opět od roku 2005.

Pavel Švestka
Hráč na housle, absolvent pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka a to hned dvakrát, neboť po absolvování studia se zaměřením na housle, to zvládl ještě jednou, ale tentokrát se zpěvem. V této době působil ve své vlastní skupině Auris, kde se později v sestavě objevuje také Radovan Hulla. Pavel je profesionální muzikant. Každý večer vyhrává po pražských hospůdkách a podobných podnicích svingovou a jazzovou hudbu, kde zpívá, houslovými party prokládajíce skladby, za doprovodu neméně skvělé kapely. Se skupinou Shannon začal spolupracovat přibližně v polovině r.2003 jako záskok za Judit, ale irská hudba mu nakonec učarovala tak, že v kapele zůstal. Melodie hraje vesele a technicky skvěle při zachování ozdob a respektování všech pravidel tradičního podání. Jeho oblíbený interpret je Catal Hyden.

Radovan Hulla
Hráč na kytaru, neoblomný hledač svého nového vlastního stylu hry. Už jako mladý prošel několika skupinami a poté se dostává do hudební formace muzikantů zabývající se kompozicemi vážné hudby a jejího nevážného podání, kdy do svých vlastních skladeb vkládali prvky bluesové, jazzové, ale i (jak už jsem uvedl) vážné hudby, za velice nápaditých doprovodů a harmonií! Jeho oblíbený vzor a interpret je sám Radovan:)

Die Systemoptimierung MIE7 1280px*1024px
Designed by myself